Kosova

Zyrtari i PDK-së kërkon hetime ndaj ministrit Rikalo

Anëtari i Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës, Izmi Zeka, ka thënë se nëse ka argumente që mistri i ri i Bujqësisë, Nenad Rikalo, është përfshirë gjatë luftës në dhunën ndaj shqiptarëve, atëherë nuk duhet të ketë diskutim të gjatë.

Këto komente zyrtari i PDK-së, i bëri përmes një statusi në Facebook, ku mes tjerash ka theksuar se përveç largimit nga qeveria, ai duhet të ndiqet nga prokuroria dhe të fillojnë hetimet ndaj tij.

Postimi i plotë i Zekës:

Komentoni