Kosova

Zogaj ironizon Kurtin: Nesë Albini e nisë lufën, do të bëhem ushtar!

Drejtori i organizatës “FOL” Petrit Zogaj, ka reaguar me ironi ndaj deklaratës së ish liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se mund të bëhet luftë nëse bëhet ratifikimi i marrëveshjes për demarkimin e kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi. 

Duke ironizuar, Zogaj tha se do të bëhet ushtar, nëse Kurti do ta nisë luftën por, jo i tij.

“Unë po deklarohem që nëse Albini e nisë luftën, unë kam me u bë ushtar gjithqysh, veç jo i tij”, tha ai në një shkrim në rrjetin social Facebook.

Komentoni