Kosova

Zjarr në malet te kufiri Maqedoni-Kosovë (Foto)

Kohëve të fundit janë shënuar raste të shumta të djegies së maleve në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri e më gjerë.

Mbrëmë vonë janë përfshirë nga zjarri malet në fshatin Kondovë, që është në Maqedoni, afër kufirit me Kosovën.

Sipas fotove shihet se flaka ka kapluar malet dhe në afërsi ka shtëpi banimi, e që rrezikon banorët. /Indeksonline/

 

Komentoni