Sport

Vlerësimet e lojtarëve: Juventus 4-0 Torino (Foto)

Juventusi ka vërtetuar edhe një herë se është skuadra për t’u mposhtur në Serie A.

‘Bianconerët’ në ‘Allianz Stadium’ kanë mposhtur 4:0 rivalët e Torinos, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e gjashtë.

Dybala me dy gola, Pjanic dhe Sandro me nga një, shënuan për fitoren e Juventusit.

Kjo ishte fitorja e gjashtë e Juventusit në gjashtë ndeshje, të ndan kreun e tabelës me Napolin, me nga 18 pikë.

Komentoni