LifeStyle

Vizitoni vendet që keni ëndërruar duke kursyer para

Njerëzit, sidomos ata që adhurojnë të udhëtojnë, shpesh janë në hall për shkak të shpenzimeve që asocohen me këtë aktivitet. Njerëzit udhëtojnë për qejf por edhe për ta zgjeruar horizontin e tyre, shkruan Kosova.info.

E për t’i realizuar këto udhëtime dhe për t’i shijuar ato, na duhet një shumë e konsiderueshme e parave.

Nëse ndiqni këshillat e renditura më poshtë, një gjë e tillë mund të realizohet pa problem. Që të udhëtosh, nuk ka nevojë të jemi milionerë.

Ja disa këshilla se si të kurseni para kur shëtitni botën.

Merreni një apartament me qira

Fluturoni në ndonjë aeroport fqinj

Kërkoni bileta më të lira

Përdorni transportin publik

Blej një biletë me të cilën vizitoni muzetë

Konvertoni paratë, pavarësisht në cilin vend jeni

Provojeni kuzhinën lokale pa shkuar në një restorant të shtrenjtë

Instaloni një aplikacion të hartave në smartphone tuaj

Mos keni frikë të kërkoni zbritje kur blini ndonjë gjë

Përgatituni për udhëtimin paraprakisht /Kosova.info/

Komentoni