Kosova

Veseli: Zvicra model se si një shtet mund të zhvillohet përmes punës

Kryekuvendari i Kosovës Kadri Veseli, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka uruar popullin zviceran me rastin e ditës së pavarësisë duke thënë se Zvicra duhet të jetë model se si një shtet mund të zhvillohet përmes punës.

“Uroj popullin mik zviceran në Ditën e pavarësisë. Zvicra duhet të jetë model se si një shtet mund të zhvillohet përmes punës. Mijëra bashkatdhetarë që jetojnë dhe punojnë në Zvicër janë shtyllë e rëndësishme e mirëqenies dhe zhvillimit të Kosovës”, ka shkruar Veseli.

Komentoni