Kosova

Thaçi: Sot nderojmë kontributin e Presidentit Rugova për liri dhe pavarësi

Presidenti, Hashim Thaçi ka bërë homazhe para varrit të ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ai ka thënë se sot është një ditë e veçantë për Kosovën, ku përkujtohet puna e presidentit historik.

“Jemi këtu për të bërë nderime institucionale dhe shtetërore për kontributin që Presidenti Rugova ka thënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, është shprehur shkurt Thaçi.

 

Komentoni