Kosova

Thaçi falënderon Haradinajn për ndarjen e 100 mijë eurove për amerikanët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn dhe qeverinë e tij që u ka ndarë 100 mijë euro amerikanëve të prekur nga uragani Harvey.

“Mirëpres vendimin e Qeverisë së Kosovës për ndarjen e 100 mijë dollarëve për familjet amerikane, të prekura nga uragani Harvey në Hjuston.

Falenderoj kryeministrin Haradinaj dhe gjithë ministrat për këtë vendim.

Kjo mbështetje është një simbolikë dhe mirënjohje për mbështetjen e jashtëzakonshme që Amerika i ka dhënë popullit tonë”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Komentoni