Kosova

Të shtëna me armë në Malishevë, konfiskohet një pushkë gjuetie

Në fshatin Banjë të Malishevës dy të dyshuar kanë shtënë me armë zjarri.

Të njëjtit janë shoqërurar në stacion policor për intervistim, pasi që njëri prej tyre duke shtënë me armë zjarri ka bërë gjueti të paligjshme. Te i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie me 18 fishekë.

Me vendim të prokurorit të dyshuari janë liruar në procedurë të rregullt.

Komentoni