Sport

Sulmohet në Serbi autobusi i ”Ballistëve”

Është sulmuar autobusi i ”Ballistëve” në territorin serb deri sa ktheheshin nga qyteti i Gentit ku Shkëndija luajti me ekipin belg Gent, në kuadër të xhiros së katërt të kualifikimeve për Europa League.

Lajmin për sulmin e sjell Tetova1.mk nga burime brenda tifo grupit kuq e zi. Autobusi i Shkëndijës është gjuajtur me gjësende të forta si gurë, hekur dhe mermer.

”Ballistët” janë sulmuar por ata janë mirë, dhe tani janë në pritje që të kalojnë kufirin me Serbinë.

Komentoni