Kosova

Sot mot me diell dhe vranësira të shpërndara

Moti në Kosovë sot do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës,  gjatë ditës së sotme do te fryjë erë  nga verilindja e cila do të jetë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat do të sillen nga 15-29 gradë celsius. /KI/
 

   

3.8, 2016

 

 

Temp. Min. 0C Temp. Max. 0C Temp.Min Temp.Max
 

 

       
Prishtinë 15 28    
Pejë 16 27    
Prizren 17 29    
Podujevë 15 27    
Ferizaj 15 27    
Gjilan 16 28    
Gjakovë 16 29    
Mitrovicë 15 28  

Komentoni