Sport

S’ka klube shqiptare në Ligën e Evropës

Ka marrë fund ëndrra për kualifikim në Ligën e Evropës e klubeve shqiptare Shkëndija dhe Partizani.

Partizani barazoi 0 me 0 ndaj Krasnodarit në ndeshjen e dytë, ndërsa eliminohet me rezultat të përgjithshëm 4 me 0 pas humbjes së parë në Rusi.

Shkëndija në anën tjetër ka pësuar 4 me 0 në shtëpi nga Genti duke u eliminua me rezultat të përgjithshëm 1 me 5.

Coulibaly shënoi dy gola, ndërsa në fund shënuan edhe Perbet e Neto.

Komentoni