Video

Shoferi përplas për vdekje këmbësorin, e lë në rrugë dhe ikën (Video)

Një shofer makine ka përplasur një këmbësor për vdekje dhe është larguar nga vendi duke e lënë të shtrirë, pa i ofruar ndihmë.

Ngjarja është filmuar nga një motorist në Birmingham ku duket se si ndodhi incidenti. Shoferi e la viktimën në mes të rrugës dhe u largua, ndërsa kalimtarët nxituan ti jepnin ndihmë.

Momentalisht, 35-vjecari gjendet në spital duke luftuar për jetën. Pas 6 orësh u arrestua nga policia një 43-vjecar si i dyshuar për tentativë vrasje.

Komentoni