Bota

Shkon për muaj të mjaltit në Barcelonë, por u vra në sulmet terroriste

Një burrë nga Kalifornia që ishte duke festuar një vjetorin e martesës, është identifikuar si njëri nga 13 viktimat e sulmit terrorist, shkruan “New York Post”.

Dan Tucker ka thënë për “ABC-TV” se djali i tij, 43-vjeçari Jared Tucker, ishte ndarë nga gruaja e tij për të gjetur banjo, kur ishte vrarë në sulmin terrorist, përcjell albinfo.ch.

“Ata ishin duke shëtitur në qenë, kur ai është ndalur për të përdorur banjon. Disa momente më vonë, turma ishte e tmerruar, dhe Heidi humbi shikimin e Jared”, ka thënë kunati i viktimës, Kalani Kalanui.

Tuceker dhe gruaja e tij, Heidi Nunes, ishin në muajin e mjaltit, pasi kishin anuluar vitin e kaluar kur ishin martuar, ka thënë babai i viktimës.

Çifti vetëm një orë para sulmit ishin duke pirë në një oborr të vogël. “Gjëja tjetër që më kujtohet ishin britmat që dëgjoja. Jam fshehur në një kioskë për suvenire, derisa të tjerët ishin duke vrapuar duke bërtitur”, ka thënë Nunes, 40-vjeçare për “NBC News”.

 

1 Koment

 1. Huadhënësit e oqeanit dhe hipotekat e kufizuar për shuma të vogla dhe të mëdha të huave me normë interesi 2%.

  A keni nevojë për një hua për të filluar një biznes apo për të paguar faturat tuaja? Ne ofrojmë të gjitha llojet e huave, huave private,
    Komerciale dhe personale me një normë interesi shumë të ulët deri në 2% në një vit deri në 25 vjet periudhë të ripagimit kudo në botë. Ne ofrojmë kredi që variojnë nga 1000 në çdo shumë që ju kërkoni, na kontaktoni sot Email;

  [email protected]
  [email protected]

  +447087694046

Komentoni