Kosova

Seanca ndaj deputetëve të VV-së, dëshmon Kadri Veseli

Do të vazhdoj sot seanca e shqyrtimit kryesor ndaj katër deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtit, Dolika Kadaj-Bujupit, Albulena Haxhiut dhe Faton Topallit.

Deputetët e VV-së akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës brenda sallës së Kuvendit të Kosovës.

Gjatë seancës së sotme është paraparë që të dëshmoj kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, deputeti i LDK-së, Armend Zemaj.

Seanca pritet të nis në ora 9:00.

Komentoni