Sport

Rio 2016: Të mërkurën nis turneu i futbollit të femrave

Ashtu siç ka qenë traditë, do te jetë futbolli ai që do të hap siparin e Lojërave Olimpike në Rio.

Dy ditë para ceremonisë zyrtare të hapjes në Rio, të mërkurën janë programuar gjashtë ndeshje të turneut futbollistik të femrave. Ndërsa të enjten do të luhet ndeshja e meshkujve mes Brazilit dhe Afrikës së Jugut.

Ndeshjet e femrave janë:

Brazil – Kine

Zvicër – Afrika e Jugut

Kanada – Australi

Zimbabve – Gjermani

ShBA – Zelanda e Re

Francë – Kolumbi /a.ke/

Komentoni