Sport

Pingpong: Ekipi i femrave kosovare merr pjesë në kualifikimet Evropiane të kampioneve

Ekipi i femrave kosovare merr pjesë në kualifikimet Evropiane për vitin 2017 në divizionin e kampionëve në grupin F së bashku me Austrinë dhe Vellsin. 

Garat në divizionin e kampionëve do të zhvillohen me vajtje ardhje, e ndeshjen e parë Kosova do ta zhvilloj në Austri me 21 shtator 2016 nga ora 19:00 në sallën e sporteve “Stani-Fraczyk-Arena, Sportzentrum Alte Au”.

Kosova do të përfaqësohet nga Vlona Maloku, Nehare Janjeva dhe Linda Zeqiri. /KI/

Pingpong: Ekipi i femrave kosovare merr pjesë në kualifikimet Evropiane të kampioneve

Komentoni