Bota

Papa arriti në Gjeorgji në kuadër të turneut në Kaukaz

Papa Françesk ka arritur sot në Gjeorgji, në ndalesën e parë gjatë turneut të tij tri ditësh, me ç’rast e viziton edhe Azerbajxhanin.

Gjatë këtij turneu, ai pritet të takohet me liderët politikë dhe religjiozë.

Në Tbilisi të Gjeorgjisë, papa është pritur nga presidenti i këtij vendi, Giorgi Margvelashvili, dhe lideri i Kishës Ortodokse Gjeorgjiane, Patriarku Ilia. Pastaj Papa u nis për një takim privat me Margvelashvilin në pallatin presidencial.

Më 2 tetor, papa Françesk pritet të arrijë në Baku të Azerbajxhanit.

Komentoni