Kosova

Pacolli: Ja kur përfundon demarkacioni

Zv.kryeministri i dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet pacolli, ka thënë se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij muaji.

Ai këto komente i bëri duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një konferencë për media të përbashkët me homologun e tij slloven Karl Erjavec.

“Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve sot, nesër. Kam thënë javën e dytë e marsit, do të miratohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi”, ka theksuar ai. /Kosova.info/

Komentoni