Kosova

Opozita bojkoton seancën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka dhënë pauzë për ndërprerje të seancës, pasi që nuk ka kuorum për të vazhduar këtë seancën, pasi që opozita lëshoj sallën e Kuvendit.

Ai ka kërkuar takim me kryetarët e grupeve parlamentare për të diskutuar dhe për të gjetur një konsensus, për vazhdimin e seancës.

Për këtë çështje kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se duhet të dihet se kush e ka zbuluar këtë praktikë, për bojkotim të seancave. /Kosova.info/

Komentoni