Kosova

Në internet nis një peticion kundër xhamisë në Prishtinë

Një peticion ka nisur në internet kundër ndërtimit të xhamisë së re në Prishtinë.

Deri tash këtë peticion është nënshkruar vetëm nga 85 persona.

“Qytetarët e Prishtinës nuk kanë nevojë për xhami të reja as për kisha të reja. Xhamitë dhe kishat nuk sjellin përparim të shoqërisë. Ato sjellin prapambetje dhe kthim në ideologji dhe praktika të territ të mesjetës”, thuhet ndër të tjera në këtë peticion të nisur nga Ragip Rugova e që i është dërguar Kuvendit, Qeverisë e Komunës së Prishtinës, transmeton Express.

1 Koment

 1. UNE SI QYTETARE I PRISHTINES JAM KATEGORIKISHTE KUNDER.
  UNE JAM QE EDHE ATO QE JANE NDERTUAR PAS LUFTE TE RRENOHEN MENJEHER.
  UNE PA AS EDHE NJE PARAGJYM APO OFENDIM TE KOMUNITETEVE! JAM KUNDER.
  MJAFTE ME BOTEN TURKE APO ARABE,ME KULTUREN E TARE.
  DUA KULTUREN TIME SHQIPETARE, QE DERIME SOT PUSHTUESIT NUK NA E DHANE KETE MUNDESI!
  ASKUSH NUK KA TE DREJTE TE LUAJ NE TOKAT SHQIPETARE DHE ME KULTUREN,HISTORIN E SAJ.

Komentoni