Kosova

Mustafa sulmon edhe ndërkombëtarët, thotë se me VV-në qartësohen së shpejti për akuzat e tyre

Kryeministri në largim Isa Mustafa, njëherësh edhe kryetar i LDK’së ka drejtuar akuza ndaj ndërkombëtarëve të cilët sipas tij po janë më shumë të interesuar për stabilitet, qoftë ai i menaxhuar nga krimi, sesa për një qeverisje e cila në mënyrë të pavarur lufton krimin.

Flet edhe për raportin me Vetëvendosjen, ndonëse të njëjtit i akuzon se i shpallën mosbesim Qeverisë së drejtuar nga ai. Bën të ditur se me Vetëvendosjen shpejtë  do të kërkojnë që t’i qartësojnë qëndrimet e tyre për shumë akuza, sulme dhe veprime të dhunshme por edhe çështjet programore.

Mustafa thotë se koalicion LAA nuk po e mban peng formimin e institucioneve.

Postimi i tij i plotë:

Komentoni