Bota

Motrat viktimë e lojës “balena e kaltër”

Dy motra Maria (12) dhe Anastasia (15), kanë bërë vetëvrasje duke kërcyer nga ndërtesa, ndërsa policia po heton nëse kjo tragjedi është e lidhur me lojën “balena e kaltër” e cila po i nxit të rinjtë në vetëvrasje, shkruan Kosova.info.

Trupat e viktimës janë gjetur në borë nën dritaret e banesës ku jetonin në Izhevsk të Rusisë.

Miqtë e tyre thonë se kohët e fundit ishin në depresion.

Policia po hulumton telefonat dhe kompjuterët e viktimave, për të vërtetuar nëse ato ishin viktima të lojës.

Disa sekonda para vdekjes Maria ka postuar në rrjetet sociale një mesazh. Ajo postoi fotografin e të dashurit të saj, ku nga zemra e porosit “të lutem më fal. Të dua shumë. E di që do ta gjesh dikë më të mirë se unë”. /Kosova.info/

Komentoni