Kosova

Mitrovicë: Protestë për lirimin e Nehat Thaçit

Një protestë simbolike është mbajtur sot rreth orës 17:50 në sheshin ‘Isa Boletini’ në Mitrovicë për lirimin e drejtorit të Policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçi, i arrestuar ditë më parë në Serbi, transmeton Ditori.

Protesta u organizua nga tifozët ‘Torcida’ dhe u përcoll edhe nga forcat speciale të Policisë së Kosovës.

Komentoni