Rajoni

Mediat maqedonase publikojnë foto nudo të ministrit të Zaevit (Foto)

Reagime të ashpra dhe kërkesa për dorëheqje të ministrit maqedonas të Kulturës Robert Allagjozovski, ka shkaktuar fotografia e cila mbrëmë u publikua në mediat e afërta me VMRO-DPMNE-në, ku Allagjozovski ka dalë tërësisht nudo.

“Qytetarët fuqishëm kanë reaguar në rrjetet sociale, duke kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të ministrit (…) Ata në rrjetet sociale e quajtën të turpshëm këtë akt duke kërkuar dorëheqjen e ministrit”, shkruan portali kurir.mk.

Përndryshe, fotografia në fjalë është marrë nga një numër i para më shumë viteve i revistës për art dhe kulturë “Margina”.

Komentoni