Kosova

Me buqetë lulesh dhe buzëqeshje në fytyrë, Anita dhe fëmijët sot në vizitë te kryeministri (Foto)

Ka një javë prej se Ramush Haradinaj është shpallur kryeministri i i ri i Republikës së Kosovës.

Që në ditët e para të këtij posti, ai ka qenë mjaft aktiv rreth zhvillimeve të fundit në vend, gjersa edhe emri i tij ka qenë mjaft i lakuar në media.

Dita për të tashmë nis me shumë angazhime, por pasditja e sotme (e shtunë) ka qenë mjaft e relaksuar për Haradinajn, kjo falë një befasie të këndshme.

Bashkëshortja e tij, Anita Muaçaj-Haradinaj së bashku me tre fëmijët e tyre, kanë marrë rrugën drejt kryeministrisë, për të takuar kryefamiljarin e tyre.

Këtë gjë e ka bërë të ditur edhe vet Anita përmes një fotografia të publikuar në InstaStory, ku shfaqet mjaft e buzëqeshur bashkë me fëmijët teksa bëheshin gati për vizitë.

Në mesin e tyre nuk mungonte edhe një buqetë me lule, si dhuratë enkas për kryefamiljarin.

“Në vizitë te Kryeministri” (sic.), ka shkruar Anita në mbishkrimin e fotografisë.

Komentoni