Sport

Maradona takon djalin e jashtëligjshëm, pas 30 vitesh

Ishte koha e artë, kur shkëlqente Djego Armando Mardano, shtator 1986.

Një zonjë italiane Cristiana Sinagra, asokohe sjell në jetë një djalë, të cilin e regjistroi nën emrin Diego Junior dhe rrefeu ne publik se atësia i perkiste yllit boteror te futbollit Maradona.

Diego se pranoi për shume vjet, por vetem ne vitin 2007, ndyshoi qendrim dhe e njohu si djalin e tij, pavarësisht se një gjykate italiane e njihte kete femije ne vitin 1993, si djali i Armando Maradones.

Vitit rrjedhin shpejt, dhe pas 30 vitesh, qëndrimet ndryshojnë.

Baba e bir takohen, te dy jane ne gjendje te flasin si burra me njeri tjetrin, raporton gazeta argjentinase Diario Popular Argentine”.

Takimi u realizua pa praninë e avokatëve. Një darkë normale, por me shume dashuri.

Biri i kampionit të Argjentinës, sot eshte burrë tridhjetë vjeç,dhe per here te pare degjoi shprehjen e munguar , ti je im bir.

Këtë Djego ia ka thene ne prani te se dashures aktuale , Rocio Oliva, ne nje restorant te thjeshte në qytetin Nordelta të Argjentinës.

PAY-maradona-3JPGPAY-maradonaJPG

Komentoni