Kosova

Leonard Kerquki: Shpend Ahmeti kryetari më frikacak në Ballkan

Editori i Gazetës Express dhe analisti politik, Leonard Kerquki ka hedh kritika në adresë të Shpend Ahmetit, kryetar i Komunës së Prishtinës, nëpërmes të një statusi në faqen e tij personale të Facebookut.

Ai shkruan se Shpend Ahmeti kurrë nuk ka guxuar ta kundërshtoj partinë e tij, që ja ka mbushur Komunën me militantë partiak. Ai nuk ka guxuar kurrë ta ndërtoj një koalicion që i garanton qytetit një qeverisje normale. Kerquki më tutje shkruan se Ahmeti ka guxim të merret vetëm me Ismet Beqirin, i cili mund të cilësohet si një kufomë politike. /KI/

Në vijim lexoni statusin e tij të plotë:

Komentoni