Kulturë

Kush janë yjet që do performojnë në Grammys 2018?

Janë zbuluar disa prej yjeve që do të përformojnë në Grammys 2018. Dy prej tyre janë Miley Cyrus dhe Sam Smith.

Ky është lajmi i fundit i zbuluar për këtë event i cili do të mbahet këtë muaj. Përkrah tyre do të përformojnë edhe Kendrick Lamar dhe U2.

Është bërë e ditur se Miley do të performojë bashkë me Elton John dhe kjo pritet të jetë një performancë tepër e veçantë.

Emra të tjerë të cilët janë lajmëruar të performojnë në këtë ngjarje të madhe janë: Alessia Cara, Cardi B, Childish Gambino, Daddy Yankee, Luis Fonsi, Kesha, Khalid, Lady Gaga, Little Big Toën, Logic, Bruno Mars, Pink, Ben Platt dhe SZA.

Ndërsa, James Corden do të jetë nikoqiri. Shfaqja do të mbahet më 28 janar. /Kosova.info/

Komentoni