LifeStyle

Kundër rënies së flokëve në mënyrë krejt natyrale

Ka një zgjidhje të thjeshtë edhe për ju që vuani nga rënia e tepruar e flokëve. Fatmirësisht, ekziston një maskë që ndalon rënien e shumë të flokëve dhe ndihmon rritjen e tyre. Ajo që e bën këtë maskë edhe më speciale është fakti që mund ta përgatisni shumë shpejtë dhe lehtë, rapporton Kosova.info.

Përbërësit:

Gjysmë banane

Gjysmë filxhani birrë

1 të verdhë të vezës

1 lugë gjelle mjaltë

Mënyra e përgatitjes

Përzieni të gjithë këto përbërës  në një mikser dhe kjo është e gjitha përfundoi. Pastaj masën e aplikoni në pjesët ku keni problem me rënien e flokëve dhe e mbani për disa orë.

Nëqoftëse ju djeg lëkura, ju nuk duhet të shqetësoheni. Përkundrazi, kjo është shenjë që maska ka efekt. Rekomandohet që të bëni këtë gjë çdo ditë dhe rezultatet do të jenë të dukshme. /KI/

Komentoni