Rajoni

Kukan: Javë lajmesh të mira nga Shqipëria e Maqedonia

Eurodeputeti Eduart Kukan ka reaguar për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri si dhe për hapjen e rrugës për formimin e qeverisë së re në Maqedoni. Me anë të një reagimi në Twitter, Kukan shkruan se dy vendet nuk e humbën momentin.

Kukan: I lumtur që Maqedonia dhe Shqipëria po ecin përpara në zgjidhjen e krizave të tyre politike. Ka qenë një javë e lajmeve të mira. Momenti nuk është i humbur. Maqedonia formoi qeverinë, Shqipëria zhvillon zgjedhjet. Dy vendet në rrugën e duhur drejt pranimit në Bashkimin Evropian.

Komentoni