Kosova

Konjufca: Kemi me i dhënë 24 orë afat Qeverisë për Rikalon! (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thanë se nëse faktet për ministrin e Bujqësisë, Nenad Rikalo, janë ashtu qysh po flitet dhe Qeveria e Kosovës e ka diture këtë, atëherë duhet të merren masat.

“Dëshmitarë ka, janë nga lagjja ‘Dardania’. Ata thonë se ky njeri ka maltretuar shqiptarët gjatë viteve ‘90”, thekson Konjufca në TV Rrokum, duke shtuar se opozita duhet me u siguru mirë për të vërtetën e kësaj e pastaj me fillu me protesta.

“Ka me ardhë një kohë kur kemi me i dhënë 24 orë afat Qeverisë me shkarku ministrin Rikalo”, thotë ai. /Telegrafi/

Komentoni