Kulturë

Kënga e 10 vjetorit të Pavarësisë! Gëzuar

Me festë, këngë, dashuri e urime! Kështu po festohet 10 vjetori i shtetit tonë.

Me rastin e një dekade shtet i pavarur, është lansuar edhe një projekt muzikor i sponzorizuar nga Presidenca, shkruan Indeksonline.

Kjo këngë është e kënduar nga Yll Limani, Lind Islami, Yllka Kuçi dhe Adelin Thaçi. Ndërsa në videoklip shohim edhe disa pjesë nga shteti i Kosovës, FKS-në, alpinisten Uta Ibrahimi dhe fëmijët të cilët janë e ardhmja e shtetit tonë.

Komentoni