Sport

Juventus dhe Atletico në garë për mesfushorin e Romës

Mesfushori italian i Romës, Alessandro Florenzi po kërkohet nga dy skuadrat e mëdha, Juventus dhe Atletico Madrid
Dy skuadrat e mëdha, Juventus dhe Atletico Madrid po luftojnë për mesfushorin e Romës, Alessandro Florenzi.

Lojtari ka kontratë me Romën deri në vitin 2019 dhe ende nuk ka filluar bisedimet për vazhdimin e saj.

Sipas Il Messaggero, këtë mundësi po mundohen ta shfrytëzojnë këto dy skuadra, duke i ofruar lojtarit pagë më të lart se sa 1.7 milionë euro sa merr aktualisht në Roma.

Flornezi është lojtar i dal nga akademia e Romës dhe gjatë tërë karrierës ka luajtur vetëm për këtë skuadër.

Komentoni