Kosova

Isa Xhemajlaj emërohet zëvendësministër i Punëve të Brendshme

Ish-kandidati për kryetar të Drenasit, Isa Xhemajlaj, është emëruar sot nga kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, zëvendësministër i Punëve të Brendshme.

Xhemajlaj ishte kandidat për kryetar të Drenasit nga radhët e Nisma për Kosovën, ndërsa është dhe kryetar i degës së këtij subjekti partiak në po të njëjtën komunë.

Isa Xhemajlaj për 10 vjet ishte punëtor arsimi, ndërsa po ashtu ishte zyrtar në TMK e në FSK po ashtu.

Komentoni