Kosova

Hoxhaj e quan Veliajn kryebashkiak model

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, e ka cilësuar kryebashkiak model kryetarin e Tiranës, Erion Veliajn, të cilin e ka takuar sot në kuadër të vizitës dy ditore zyrtare që ky i fundit po i bënë Kosovës.

“Pata kënaqësinë të takoj një mik të vjetër timin, Erion Veliaj. Një kryebashkiak model i cili po bën çdo ditë ndryshime në Tiranë dhe qeverisjen e qytetit. Një shembull i jashtëzakonshëm i të rinjve që duan t’i hyjnë politikës”, ka shkruar Hoxhaj. 

Komentoni