Kosova

Hoxha: Po habiteni a? Do të ketë luftë!

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Ylli Hoxha, njëjtë si deputeti Albin Kurti ka thënë se do të ketë luftë në Ballkan.

Hoxha përmes një postimi në “Facebook” ka përmendur disa prej krizave që po ndodhin nëpër botë, me theks të veçantë, Evropën.

Postimi i plotë:

Turqia po rreshqet drejt ndikimit te shtuar rus…

Rusia ka okupuar gjysmen e Ukraines dhe Krimene, prej ku e rrezikon drejtperdrejte Stambollin…

Britania e Madhe po del nga BE-ja permes nje fushate te extremit te djatht….

E djathta ekstreme po rrezikon ta merr Gjermanine, Francen dhe Austrine….

Hungaria po nderton fortifikate……

Perspektiva e integrimit per Ballkanin Perendimor ne BE eshte ndalur per nje kohe te gjate, ndersa perfshirja amerikane eshte me e ulta qe nga perfundimi i luftes se ftohte….

Kroacia dhe Serbia po intensifikojne garen e armatimit….

Republika Srpska po organizon referendum kunder vendimit te Gjykates Kushtetuese, perkunder presionit te theksuar SHBA-BE….

Dhe deklarata e Albinit qe ne 5 vitet e ardhshme ka gjasa te kete lufte te re ne Ballkan po ju duket e habitshme a? Kapni librat e lexoni pak aman, zaman!

Komentoni