Kosova

Haradinaj i detyron ministrat të punojnë edhe të shtunën (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga ministrat e tij që të punojnë edhe të shtunën dhe të kthejnë komentet në programin qeveritar, të cilin ua ka dorëzuar sot.

“Ju presim që deri nesër në ora gjashtë t’i dërgoni materialet për plotësimin e plan-programeve”, tha Haradinaj.

Ai bëri të ditur se mbledhja e ardhshme e qeverisë është të hënën në ora 16.

“Ju ftoj që t’i riktheheni edhe njëherë programit. Sot e kemi të pamundur me diskutu, sepse sot e keni marrë”, tha Haradinaj, i cili ju kërkoi vartësve të tij falje që po i detyronte të punonin edhe në ditë vikendi.

Haradinaj porosit ministrat të mos mungojnë në interpelanca. Ai po ashtu ua ka tërhequr vërejtjen ministrave se do të kërkojë nga ta që të jenë sa më të përgjegjshëm edhe ndaj Parlamentit e të mos mungojnë në pyetjet parlamentare. /Ekonomia Online/

Komentoni