Bota

Hajnat e paturp vodhën kutinë me paratë e mbledhura për një të sëmurë

Në Kent të Anglisë janë filmuar dy hajna, duke vjedhur kutinë ku ishin mbledhur para, për një adoleshente të sëmurë nga kanceri.

Derisa femra e ka dekoncentruar shitësen, mashkulli që ndodhej prapa saj, e ka marrë objektin ku gjendeshin afro 100 euro dhe e ka vendosur në çantën që ishte në dysheme.

Pasi kanë paguar gjërat e blera, ata janë larguar së bashku me kutinë e vjedhur, transmeton Telegrafi.

Xhirimi i bërë nga kamera e sigurisë, është shpërndarë nga Policia në përpjekje për të identifikuar partnerët e paturp, që vodhën paratë e mbledhura për bamirësi. 

Komentoni