Ekonomi

Grabitet një nga pikat e BKT

Në orët e pasdites në qendër të Prishtinës, një person identiteti i të cilit nuk dihet, me armë në dorë ka kërcënuar stafin e njërës nga pikat e Bankës Kombëtare tregtare.

Sipas dëshmitarëve autori i kësaj vepre është moshe nga 25-26 vjeç.

Pas alarmit në vendngjarje menjëherë kanë dalë forcat e policisë të cilët kanë nisur hetimet.

Sipas policisë nuk ka pasur të lënduar dhe personi i dyshuar për grabitje ka ikur nga vendi i ngjarjes. /KI/

Komentoni