Kosova

Fundjavë me diell dhe pjesërisht e vranët

Sipas IHK-së, gjatë findjavës do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 28-31 gradë Celsius .

Shtypja atmosferike mbetet lartë, mbi vlerat e normales, sikurse edhe indeksi UV vazhdon të mbetet i lartë.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes. /KI/

Komentoni