Kosova

Fundjavë kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara

Sipas IHK-së, vendi ynë gjatë këtyre dy ditëve do të jetë nën ndikimin e masave të nxehta të ajrit me origjinë nga Afrika veriore. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot  kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Vlerat minimale të temperaturave të ajrit do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga 31-34 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të jetë në vlerat e normales me periudha në ngritje.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe verilindjes me shpejtësi 1-4m/s. /KI/

   

 

30.7.2016

 

 

Temp. Min. 0C Temp. Max.0C Temp.Min Temp.Max
 

 

       
Prishtinë 16 31    
Pejë 16 30    
Prizren 17 32    
Podujevë 16 31    
Ferizaj 15 30    
Gjilan 16 31    
Gjakovë 17 32    
Mitrovicë 15 30  

Komentoni