Kosova

Fundjavë e vranët dhe me intervale me diell

Mot i vranët dhe me intervale me diell do të karakterizoj vendin gjatë dy ditëve të fundjavës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius. Do të fryjë  erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s.

Java tjetër serish do të filloj me reshje shiu. Temperaturat do të jenë në vlerat e mesatareve shumëvjeçare (15-18 gradë Celsius ). /KI/

Komentoni