Fotogaleri

Foshnja e sëmurë braktiset nga prindërit

Një foshnje u braktis nga prindërit e tij, pasi vuante nga një sëmundje e rrallë. Foshnja vetëm 4 muajsh kishte një anomali në kokë, pasi e kishte 3 herë më të madhe se madhësia normale.

Royal Kumar, nga India, ka lindur me Hydrocephalic, grumbullim i tepërt i lëngut cerebrospinal (CSF) në tru, potencialisht vdekjeprurës, shkruan Daily Mail.

Kjo gjendje i shkaktonte foshnjës vetëm 4 muajsh të vjella, përgjumje dhe zmadhim të kokës.

Por prindërit e tij biologjikë nuk mundën t’i pranonin vështirësitë dhe gjendjen e tij, kështu që vendosën ta braktisin atë.

Fatmirësisht, të afërmit e tij, Prabha Devi, 30 vjeç dhe burri i saj Rajendra Prasad, 45 vjeç, e adoptuan atë.

Ata deklaruan se do të bëjnë çdo gjë për të shpëtuar fëmijën.

14159052_1118864864848148_125522641_n 14159264_1118864858181482_1115572863_n

1 Koment

  1. My brother recommended I might like this web site.
    He was totally right. This post actually made my day.
    You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

Komentoni