Kulturë

Finalja e “Kënga Magjike 2017” – këta janë finalistët

Po afrohet edhe nata finale e Edicionit të 19-të të Këngës Magjike. Duket se tashmë çdo gjë është gati. Në edicionin e fundit të emisionit E diela Shqiptare përfundoi prezantimi i të gjitha këngëve pjesëmarrëse. Pas kësaj, artistët janë zhvendosur në Pallatin e Kongreseve. Sot, organizatori dhe moderator i këtij festivalit, Ardit Gjebrea, ka bërë publik emrat e artistëve që do të këndojnë në Pallatin e Kongreseve, shkruan Kosova.info.

Shihni më poshtë se kush janë ata dhe kush do të këndojë cilën natë:

E mërkurë, 6 dhjetor

Lind Islami – Problemi

Mishela Rrapo – E doja s’e doja

Alar Band – Leni ojnat

Rovena Stefa – Veç një jetë

Xhesika Polo – Jetën ma fal

Elson Braha – 23

Çiljeta Xhilaga – Hajmali

Kelly – Kur ti buzëqesh

Gjergj Leka – Ndryshojmë

Mentor Haziri – Plagë në zemër

Fifi – Zhurmë

Stine – Ma more zemrën

Anxhela Peristeri – E çmendur

 

Të rinjtë

All in Band – Kundër rrymës

Reinaldo Gaçi – Mos harro

Arieta Palushaj – Simbiozë

Armenda Gashi – i huaj

Toli – Nuk kam frikë

Serxho HD – Pafundësi

Majlinda Cikaqi – Kam mall

Genti Deda ft Dj Rob – Dashuria

Andrea De Pascalis – Goçe di Spirito

E enjte, 7 dhjetor

Blerina Braka – Mirupafshin dashuri

Franc Koruni – Jemi njëlloj

David – Vetëm ne të dy

Laura Nexha – Je dashuri

Aurela Thellimi – E diel

Valon Shehu – Ti mos më shaj

Egzona Ademi – E ndiej

Fjolla Morina ft. Blasta – Shake

Klejti Mahmutaj – Më mbaj

Kastro Zizo & Rea Nuhu – Pa faj

Evi Reçi – Dorëzohu

Nrg Band – Gocat me martini

Samanta – Humbur

Elhaida Dani – E ngrirë

 

Të rinjtë

Algert Sala – Je penduar

Egys Shahu – Fale zemrën

Albulena Jashari – Njerëzit

Silvana Rusi – Ai

Albina Kelmendi – Si n’fillim

John Shahu – medicine

Gerard Merdani – Fjalet me mungojne

Xhon Jesku – Je ne mua /Kosova.info/

Komentoni