Rajoni

Edhe një tërmet i fuqishëm e dridhi Maqedoninë

Enti sizmologjik i Maqedonisë ka regjistruar një tërmet të fuqishëm që ka dridhur shumë fortë Maqedoninë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 2 e gjysmë pas mesnate dhe ka pasur fuqinë e dridhjes prej 4 shkallë të Rihterit. Ky tërmet është ndjerë në qytetet Shkup, Ohër, Krushevë, Gjevgjeli, Strugë dhe rrethinën e këtyre

Komentoni