Kosova

E premte kryesisht e vranët dhe me shi

Mot kryesisht i vranët dhe me shi do ta karakterizoj vendin gjatë ditës së nesërme. Vlerat minimale e temperaturave do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të ulet me vlera minore nën  normalen. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe më tej nga verilindja me shpejtësi deri 9 m. /KI/

Komentoni