Kosova

Demaliaj beson që Kadaj-Bujupi do të votojë pro demarkacionit

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, thotë se askush nga grupi parlamentar i AAK-së nuk do të votojë kundër marrëveshjes së demarkacionit.

Këtu ka përfshirë edhe deputeten Donika Kadaj-Bujupi që sot u kthye në këtë parti nga Vetëvendosje.

“Nuk tejkalon asnjë test që do të ketë kundërshtime nga të gjithë ata që janë të rreshtuar në AAK”, ka thënë ai në Interaktiv të KTV-së duke shtuar se Kadaj-Bujupi nuk ka pasur asnjë kushtëzim për kthim dhe për votën për demarkacionin.

Demaliaj ka thënë po ashtu se AAK-ja ka qenë në bisedime qysh më herët për kthimin e Kadaj-Bujupit në parti. Demaliaj është shprehur i bindur se kjo çështje do të kalojë në Kuvend këtë javë pasi koalicioni “ka votat e mjaftueshme”.

Komentoni