• Majlinda Kelmendi i bën dhuratë të çmuar Ramush Haradinajt në Francë

  Majlinda Kelmendi i bën dhuratë të çmuar Ramush Haradinajt në Francë

  Xhudistja e famshme kosovare, Majlinda Kelmendi e ka vizituar Ramush Haradinajn në Francë. Kelmendi i ka dhuruar liderit të AAK-së librin e saj që mbanë të njëjtin emër. Lajmin e ka publikuar trajneri i Majlindës, Driton Kuka. “Librin e Majlindës sot patëm nderin ti ja dhurojmë njeriut të shenjtë...
 • Ventura, i kënaqur me fitoren kundër Shqipërisë

  Ventura, i kënaqur me fitoren kundër Shqipërisë

  Trajneri i Italisë, Giampero Ventura, ka thënë pas takimit me Shqipërinë se fitorja e të përzgjedhurve të tij ishte e merituar. Ai ndërkaq ka kritikuar lojën e Shqipërisë, duke thënë se futbollistët shqiptarë nuk kishin rrjedhshmërinë e mirë. “Duhet theksuar se pas 30 sekondave  të para nuk kishte më...
 • Bunjaku: Kjo ishte ndeshja më e mirë deri më tash

  Bunjaku: Kjo ishte ndeshja më e mirë deri më tash

  Në konferencën për media pas ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018″ kundër Islandës, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, z. Alber Bunjaku duke folur për ndeshjen theksoi: ”E kemi ditur se do të jetë një ndeshje e vështirë me duele të forta fizike. Në pjesën e dytë kemi kërkuar me...
 • Nuhiu: Jam i bindur që në të ardhmen do të kemi shumë suksese

  Nuhiu: Jam i bindur që në të ardhmen do të kemi shumë suksese

  Debutoi me gol, por ai nuk ishte i mjaftueshëm për t’iu gëzuar edhe fitores. Është ky sulmuesi shtatlartë, Atdhe Nuhiu, i cili nuk pati fat që ta shijojë maksimalisht këtë gol. Gjithsesi atij i vjen mirë që qysh në debutim e gjeti golin dhe ia shpagoi besimin trajnerit. “Trajneri...
 • De Biasi: Mendoj se sot bëmë një ndeshje të mirë

  De Biasi: Mendoj se sot bëmë një ndeshje të mirë

  Strategu i kombëtares shqiptare Giani De Biasi është shprehur i kënaqur pas ndeshjes me Italinë, të cilën kuqezinjtë e humbën me rezultat 2:0. Ai pas takimit ka deklaruar për mediat shqiptare se në ndeshjet kundër ekipeve të forta si Spanja dhe Italia është shumë vështirë për të shënuar. “Mendoj...
 • Avdiaj: Duhet pak durim, ditët e mira do të vijnë

  Avdiaj: Duhet pak durim, ditët e mira do të vijnë

  Mesfushori i Schalkes, Donis Avdiaj, i cili debutoi në ndeshjen e sotme në fanellën e Kosovës është shprehur i zhgënjyer me faktin që e nisi me humbje, por ka shpresa të mëdha për suksese në të ardhmen me fanellën e Përfaqësueses së Kosovës. “Çdo herë kënaqësia është e madhe...
 • Ujkani: Nuk duhet ta ulim kokën, luajtëm me zemër

  Ujkani: Nuk duhet ta ulim kokën, luajtëm me zemër

  Portieri dhe njëherësh kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, pas ndeshjes nuk e ka fshehur zhgënjimin që nuk arritën t’i gëzojnë tifozët, por e ka vlerësuar paraqitjen e djelmoshave si shumë të mirë. “Kemi luajtur me të vërtetë në mënyrë fantastike. I kemi pasur 5 minuta të dobët...
 • Kosova dorëzon “armët”, humbja e katërt në kualifikuese

  Kosova dorëzon “armët”, humbja e katërt në kualifikuese

  Përfaqësuesja e Kosovës në futboll humbi 1-2 ndaj Islandës, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, duke mos iu shkëputur dot fundit të renditjes në grupin I. Skuadra e trajnerit Albert Bunjaku nuk mundi të bëjë asgjë përballë surprizës së Europianit 2016, pasi përballja ndaj ishullorëve...
 • Pësojmë tre “gola” në Palermo, njëri nga tifozët

  Pësojmë tre “gola” në Palermo, njëri nga tifozët

  Ka përfunduar me rezultatin 2-0, për Italinë, ndeshja e shumëpritur e Shqipërisë, luajtur në “Renzo Barbera”. Kuqezinjtë e nisën ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kërcënuan Italinë që në minutën e parë, me një goditje të Cikalleshit, e cila përfundoi jashtë. Menjëherë më pas, është mesfushori...