• Princi George zgjedh shkollën ku do të shkojë nga shtatori

  Princi George zgjedh shkollën ku do të shkojë nga shtatori

  Duka dhe Dukesha e Kembrixhit do ta dërgojnë princin George në një shkollë private në lindje të Londrës. Thomas’s Battersea është një shkollë përgatitore që ndodhet disa milje larg rezidencës së familjes në Pallatin Kensington. Princi William dhe dukesha Kate thanë se janë “të kënaqur” me shkollën ku do...
 • E mbani mend Mc Qoppa, ja cili idoli i tij

  E mbani mend Mc Qoppa, ja cili është idoli i tij

  Reperi nga Prizreni, Mc Qoppa ishte i njohur për pjesëmarrjen e tij në reality show ‘Shpija e Kosovës’. Por, ai i njohur është edhe si reper. Ndonëse me tendenca mediat nuk e kanë mbështetur për një kohë, si duket të gjitha kanë filluar ta kthejnë vëmendjen nga mbreti i repit...
 • Ka vdekur legjenda e Rock and Roll-it, Chuck Berry

  Ka vdekur legjenda e Rock and Roll-it, Chuck Berry

  Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare Chuck Berry, që konsiderohet pioner i muzikës rock’n’roll në Amerikë. Autoritetet amerikane kanë njoftuar se Berry ka vdekur në shtëpinë e tij në Mizuri. “Departamenti i Policisë, me pikëllim njofton për vdekjen e Charles Edward Anderson Berry Sr, i njohur edhe si muzikanti...
 • Princesha e Spanjës shpallet e pafajshme

  Princesha e Spanjës shpallet e pafajshme

  Princesha e Spanjës Cristina, motra 51-vjeçare e Mbretit Felipe dhe e gjashta në radhë për fronin, u shpall e pafajshme në gjyqin për mashtrim tatimor. Megjithatë, burri i saj, Inaki Urdangarin, u dënua me gjashtë vjet e tre muaj burgim nga gjykata në Majorka. Urdangarin është akuzuar për shfrytëzimin...
 • Adele dhe Bowie fitojnë nga pesë çmime Grammy

  Adele dhe Bowie fitojnë nga pesë çmime Grammy

  Këngëtarja britanike, Adele, fitoi pesë çmime Grammy, që i ndan industria muzikore e Shteteve të Bashkuara. Adele, mes tjerash, fitoi çmimin e vitit për këngën Hello dhe çmim për albumin e titulluar “25”. Ceremonia e 59-të e çmimeve Grammy është mbajtur të dielën mbrëma në Llos Angjelles. Këngëtari i...
 • Bukuroshja shqiptare- Hana Sehu-modelja më e kërkuar në Los Angjelos Fashion Week

  Bukuroshja shqiptare- Hana Sehu-modelja më e kërkuar në Los Angjelos Fashion Week

  Në që të dy sesionet e Fashion Week në Los Angeles në vitin 2016, në atë pranverë-verë dhe vjeshtë-dimër, Hana Sehu ishte modelja më e angazhuar nga një mori brendesh botërore sikurse Alexis Monsanto me linjën Bond Girl, Stellan & Wylde, Wella, Lanza, Keune e shumë të tjerë.  Pos angazhimeve në...
 • Këngëtari Ardian Rexhepi u dhuron fansave të tij një këngë të re

  Këngëtari Ardian Rexhepi u dhuron fansave të tij një këngë të re

  Këngëtari Ardian Rexhepi sapo ka lansuar një këngë të re të zhanrit baladë. Kënga titullohet “Shpirtin e zi”, të cilën Rexhepi e ka realizuar edhe si videoklip. Tekstin e këngës e ka shkruar Arday, me producent Genc Prelvukaj, ndërsa është punuar në Black Fish Entertainment, shkruan DritarjaOnline. Këngëtari Rexhepi për publikimin...
 • Madonna adopton dy vajza binjake nga Malaui

  Madonna adopton dy vajza binjake nga Malaui

  Një nga këngëtaret më të njohura në botë, Madonna, ka prezantuar dy vajzat e reja në profilin e saj në Instagram, duke shkruar se ajo ka përfunduar procesin e adoptimit të binjakeve nga Malaui. Ajo ka shkruar se është tejmase e gëzuar për dy anëtaret e reja të familjes...
 • Elizabeta II, mbretëreshë e britanikëve që 65 vjet

  Elizabeta II, mbretëreshë e britanikëve që 65 vjet

  Mbretëresha Elizabeta II, monarkja që ka sunduar më së gjati në botë, po e feston jubileun safir pasi 65 vjet më parë është kurorëzuar mbretëreshë e Mbretërisë së Bashkuar. Monarkja 90 vjeçare, nuk e ka shënuar këtë jubile publikisht, por në një park në qendër të Londrës janë realizuar...